Riaditeľ turnaja:  Vladimír Hric

Prihlášky:   František Vrána, fera@feravrana.cz

Sumár 16. ročníka

Šachový turnaj O pohár primátora Rajeckých Teplíc

16. ročník nášho tradičného šachového turnaja - O POHÁR PRIMÁTORA RAJECKÝCH TEPLÍC – môžeme kľudne nazvať rekordný. Prvý krát sa stalo, že sme museli uzavrieť štartovú listinu už pred turnajom, pretože by sa do sobášnej sieni MÚ viac šachistov jednoducho nevošlo. V nedeľu 25. júna 2023 prišlo bojovať o hlavnú cenu 66 šachistov  z rôznych kútov Slovenska, vrátane šiestich hostí z Českej republiky – z toho až piati hráči s titulom FM (FIDE Majster). Hralo sa podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 9 kôl švajčiarskym systémom. Čo považujem za unikátne v rámci Slovenska – je aktívna účasť primátora Rajeckých Teplíc Ing. Ambróza Hájnika, PhD.  – ktorý na úvod privítal všetkých účastníkov, a potom sa ako šachista zúčastnil všetkých 9 kôl turnaja. Nakoniec samozrejme odovzdal ceny najlepším: Pohár primátora si vybojoval Garban Mário (hráč Dunajov-Martin), kategóriu  najlepší senior – František Jablonický (Sereď), najlepší junior – Filip Kulich (Považské Podhradie) , najlepšia žena – Timea Haásová (Rajec). Prvýkrát bola udelená aj špeciálna cena  pre hendikepovaných účastníkov. Ďakujeme mestu Rajecké Teplice za podporu a vytvorenie výborných podmienok a tešíme sa na budúci ročník !

Sumár 15. ročníka

Šachový turnaj O pohár primátorky Rajeckých Teplíc

Po dvoch „covidových“ rokoch sme sa mohli nadýchnuť a šachový klub TJ Slovan Rajecké Teplice znovu mohol usporiadať tradičný šachový turnaj - O POHÁR PRIMÁTORKY RAJECKÝCH TEPLÍC - v plnej kráse a sile. V nedeľu 19. júna 2022 sa uskutočnil už 15. ročník a záujem bol mimoriadny!  Sobášna sieň MÚ praskala vo švíkoch - pri skvelej účasti 54 šachistov z rôznych kútov Slovenska, ako aj piati hostia z Českej republiky. Hralo sa podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 9 kôl švajčiarskym systémom. Zúčastnili sa traja hráči s titulom FM (FIDE Majster). Súťažilo sa o Pohár primátorky v hlavnej kategórii a tiež ceny v troch vedľajších kategóriách. Pani primátorka Katarína Hollá osobne odovzdala najlepším ocenenia: Pohár primátorky si vybojoval FM František Vrána (hráč Rajeckých Teplíc), kategóriu  najlepší senior – František Jablonický (Sereď), najlepší junior – Daniel Kulich (Považské Podhradie) , najlepšia žena – Zdenka Vránová (Staré Město). Ďakujeme mestu Rajecké Teplice za podporu a vytvorenie výborných podmienok a tešíme sa na budúci ročník !

Sumár 14. ročníka

TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORKY RAJECKÝCH TEPLÍC

V sobotu 4. septembra 2021 sa uskutočnil 14. ročník tradičného šachového turnaja O pohár primátorky Rajeckých Teplíc. A bol to veľký boj, keď sa rozhodovalo o umiestnení na prvých troch miestach až v poslednom kole. Turnaj sme aj v tomto roku, kvôli nejasnej pandemickej situácii, zorganizovali ako uzavretý - len pre pozvaných 16 hráčov. Hralo sa v priestoroch nášho šachového klubu v Rajeckých Tepliciach  podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 7 kôl švajčiarskym systémom. Nakoniec o víťazovi rozhodli pomocné kritériá, keď tak Dominika ako aj Janči získali rovnaký počet 6 bodov (zo 7 zápasov). 1. miesto si vybojovala Dominika Tomčíková2. miesto Ján Bakaľár a 3. miesto FM Milan Tomčík. Ďakujeme pani primátorke Kataríne Hollej, že osobne podporila svojou účasťou toto podujatie a  odovzdala  najlepším  ocenenia. Ďakujeme mestu Rajecké Teplice za podporu a tešíme sa na budúci ročník!

Komplet výsledky sú TU. Pozrite si atmosféru na nasledovných fotkách:

Sumár 13. ročníka

V sobotu 5. septembra 2020 sa uskutočnil 13. ročník tradičného šachového turnaja O pohár primátorky Rajeckých Teplíc. Tento ročník bol poznačený viacerými obmedzeniami: termínovými, priestorovými aj hygienickými. Tie priestorové vyplývali z prerábania MÚ aj zdravotného strediska. Hygienické a termínové boli dané aktuálnou korona - situáciou. Preto sme sa rozhodli spraviť netradičný ročník iba pre 17 kvalitných pozvaných hráčov z Čiech a Slovenska (traja s titulom FM - FideMajster), ktorí prispievajú k rozvoju šachu v Rajeckých Tepliciach. Pritom sme zachovali  turnaj kategórie „FIDE Rapid“ (výsledky sa zarátavajú do oficiálneho medzinárodného šachového rebríčka). Hralo sa v priestoroch nášho šachového klubu v Rajeckých Tepliciach  podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 9 kôl švajčiarskym systémom. Pani primátorka Katarína Hollá  odovzdala na záver najlepším  ocenenia: 1. miesto si vybojoval František Vrána, 2. miesto Zdenka Vránová a 3. miesto Dominika Tomčíková. Ďakujeme mestu Rajecké Teplice za podporu a tešíme sa na budúci ročník!

,

HODOVÝ ŠACHOVÝ TURNAJA O POHÁR PRIMÁTORKY

Sumár XII. ročníka

Šachový klub TJ Slovan Rajecké Teplice v tomto roku oslavuje už 40. výročie od svojho založenia v roku 1979. Tradičné podujatie, ktoré organizuje šachový klub v spolupráci s mestom Rajecké Teplice, je hodový turnaj O pohár primátorky Rajeckých Teplíc. Hoci sa jedná o turnaj kategórie „FIDE Open“ (výsledky sa zarátavajú do oficiálneho medzinárodného šachového rebríčka), zúčastniť sa ho môžu aj neregistrovaný hráči. V sobotu 22. júna 2019 sa uskutočnil už 12. ročník tohoto šachového turnaja. V dobrej nálade sa vo výstavnej sále MsÚ zišlo 50 šachistov z rôznych kútov Slovenska, ako aj 5 hostia z Českej republiky. Na jednej strane bolo päť šachistov s medzinárodným titulom – na druhej strane dvaja neregistrovaný šachisti. Hralo sa podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 9 kôl švajčiarskym systémom. Pani primátorka Katarína Hollá otvorila turnaj a tiež na záver najlepším odovzdala ocenenia. Súťažilo sa o Pohár primátorky v hlavnej kategórii a tiež ceny v štyroch vedľajších kategóriách. Pohár primátorky si vybojoval Milan Babula (Vlčnov), 2. miesto obsadil Peter Bombek  (Dubnica n/V), 3. miesto – Peter Ábel (Piešťany). V kategórii najlepšia žena – Zdenka Vránová , najlepší senior – Anton Šingliar, najlepší junior – Ján A. Gréč, dieťa do 12r. – Bruno Mikula. Ďakujeme mestu Rajecké Teplice za podporu a vytvorenie výborných podmienok a tešíme sa na budúci ročník !

Sumár 11. ročníka šachového turnaja O pohár primátorky

V sobotu 9. júna 2018 sa uskutočnil už 11. ročník hodového šachového turnaja O pohár primátorky Rajeckých Teplíc. V dobrej nálade sa vo výstavnej sále MsÚ zišlo 46 šachistov z celého Slovenska – najmladšiemu bolo 6 rokov a najstaršiemu takmer 80. Hralo sa podľa pravidiel rapid šachu (2x10minút) na 9 kôl švajčiarskym systémom. Pani primátorka otvorila turnaj a tiež na záver najlepším odovzdala ocenenia. Pohár primátorky si vybojoval Peter Ábel (Piešťany), 2. miesto obsadil František Vrána (Rajecké Teplice), 3. miesto – Martin Dobrotka, 4. miesto – Peter Hlaváč (Rajecké Teplice), 5. miesto – P. Huliak. V kategórii najlepšia žena – ZdenkaVránová, najlepší senior – Ján Bakalár (Rajecké Teplice), najlepší junior – A. Slabá, dieťa do 12r. – Janko Čerňanský (Rajecké Teplice).  Komplet výsledky sú TU. Tešíme sa na budúci ročník ! Pozrite si atmosféru na nasledovných fotkách: